Regulamin
Serwery.i7.pl
Rozdział 1. Postanowienia ogólne.
- Serwis internetowy działający pod adresem serwery.i7.pl prowadzony jest przez INiT7 Jacek Adamkiewicz, NIP 5820007357, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń:
Braniewo, ul. Moniuszki 20,
adres poczty elektronicznej (e-mail): kontakt@7.com.pl,
numer telefonu: +48 556443300.
- Serwis działa na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
- Regulamin określa rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną, zasady świadczenia tych usług, warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną, a także tryb postępowania reklamacyjnego.
- Usługobiorca z chwilą podjęcia czynności zmierzających do korzystania z Usług Świadczonych Elektronicznie w ramach serwisu serwery.i7.pl, zobowiązany jest do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy:
- Kodeksu cywilnego;
- Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. 2014 poz. 827);
- Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. nr 24, poz. 83 z późniejszymi zmianami);
- Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.
Rozdział 2. Definicje użytych w Regulaminie określeń.
- Formularz Rejestracji - formularz służący do utworzenia Konta Użytkownika dostępny na stronie internetowej serwisu.
- Konsument - osoba fizyczna, która dokonuje z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
- Konto Użytkownika - nazwa (login) oraz hasło podane przez Użytkownika, identyfikująca zbiór zasobów w systemie teleinformatycznym Usługodawcy, w którym mogą być gromadzone dane Użytkownika.
- Okres Abonamentowy - czas, na jaki została uruchomiona opłacona usługa świadczona przez Usługodawcę, liczony wg miesięcy - okres 12 kolejnych miesięcy, chyba że strony postanowiły inaczej. Za dzień rozpoczęcia nowego Okresu Abonamentowego uważa się dzień następny po zakończeniu poprzedniego Okresu Abonamentowego.
- Regulamin - niniejszy regulamin Serwisu.
- Serwis - serwis internetowy dostępny pod adresem: serwery.i7.pl, za pośrednictwem którego świadczone są usługi drogą elektroniczną.
- Usługodawca - INiT7, numer NIP 5820007357, 14-500 Braniewo, ul. Moniuszki 20.
- Usługobiorca - osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta z usługi świadczonej drogą elektroniczną.
- Usługa Świadczona Elektronicznie - usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Usługobiorcy w ramach i za pośrednictwem serwisu.
Rozdział 3. Rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną.
- Usługodawca umożliwia w ramach Serwisu korzystanie z Usług Świadczonych Elektronicznie takich jak:
- usługa hosting www,
- usługa serwera (serwerów VPS),
- udostępnienie powierzchni dysku,
- udostępnienie pasma łącza oraz uruchomienie dostępnych elementów składowych zgodnie z jego specyfikacją wymienioną na stronie internetowej lub w ofercie wysłanej poprzez wiadomość e-mail,
- usługa obsługi rejestracji i odnowień domen internetowych i utrzymaniem danych na serwerach,
- usługa serwisu technicznego,
- usługa certyfikatu SSL.
- prowadzenie Konta Użytkownika,
- Usługi są świadczone na rzecz Usługobiorców w Serwisie na warunkach określonych w Regulaminie.
- Usługodawca ma prawo do zamieszczania na stronie Serwisu treści i materiałów reklamowych, które są integralną część Serwisu.
Rozdział 4. Warunki świadczenia i zawierania umów usług świadczonych drogą elektroniczną.
- Świadczenie usług określonych w rozdziale 3 pkt 1 ppkt 1 do ppkt 7 Regulaminu przez Usługodawcę jest płatne. Usługi dostępne są po ich opłaceniu.
- Wysokość opłat za świadczenie usług podana jest na stronie Serwisu oraz w zależności od wybranej usługi.
- Informacje znajdujące się na stronach internetowych Serwisu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego. Usługobiorca składając zamówienie, składa ofertę kupna usługi na warunkach podanych w jej opisie.
- Cena usługi uwidoczniona na stronie internetowej Serwisu podana jest w złotych polskich (PLN) i zawiera wszystkie składniki, w tym podatek VAT.
- Płatności, o których mowa w pkt 1 niniejszego rozdziału należy dokonywać za pośrednictwem przelewu na rachunek bankowy Usługodawcy IBAN PL 48 1440 1185 0000 0000 0513 3696 lub elektronicznych serwisów płatności (jeżeli są udostępnione) niezwłocznie, a najpóźniej w terminie 7 dni od momentu złożenia zamówienia płatnej usługi.
- W przypadku płatności za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności Usługobiorca dokonuje zapłaty przed rozpoczęciem świadczenia usługi. Elektroniczne serwisy płatności umożliwiają dokonanie płatności za pomocą szybkiego przelewu z wybranych polskich banków.
- Operatorem płatności jest - brak obecnie operatora płatności.
- Realizacja usługi będącej przedmiotem zamówienia następuje po jej opłaceniu na zasadach określonych w Regulaminie oraz zgodnie z cennikiem Serwisu.
- Okres na jaki umowa zostaje zawarta:
- Umowa o świadczenie Usługi Świadczonej Elektronicznie polegającej na hostingu www zawierana jest na czas określony i ulega rozwiązaniu z chwilą upływu okresu na jaki została zawarta.
- Umowa o świadczenie Usługi Świadczonej Elektronicznie polegającej na udostępnieniu serwera zawierana jest na czas określony i ulega rozwiązaniu z chwilą upływu okresu na jaki została zawarta.
- Umowa o świadczenie Usługi Świadczonej Elektronicznie polegającej na udostępnieniu Usługobiorcy powierzchni dysku jest na czas określony i ulega rozwiązaniu z chwilą z chwilą upływu okresu na jaki została zawarta.
- Umowa o świadczenie Usługi Świadczonej Elektronicznie polegającej na obsłudze rejestracji i odnowień domen internetowych zawierana jest na czas określony. Umowa zostaje rozwiązana z chwilą upływu okresu na jaki została zawarta. Jeśli Usługobiorca rejestruje domenę za pośrednictwem Usługodawcy, umowa dochodzi do skutku wyłącznie pomiędzy Usługobiorcą, a podmiotem świadczącym usługi rejestracji domeny internetowej, natomiast Usługodawca występuje tylko w roli pośrednika. W takich przypadkach Usługobiorcę obowiązują również regulaminy oraz warunki podmiotu świadczącego usługi rejestracji domeny internetowej.
- Umowa o świadczenie Usługi Świadczonej Elektronicznie polegającej na udostępnieniu pasma łącza zawierana jest na czas określony i ulega rozwiązaniu z chwilą z chwilą upływu okresu na jaki została zawarta.
- Umowa o świadczenie Usługi Świadczonej Elektronicznie polegającej na obsłudze technicznej zawierana jest na czas określony i ulega rozwiązaniu z chwilą zaprzestania korzystania z tej Usługi. Pomoc jest świadczona w dni robocze pocztą elektroniczną lub telefonicznie w wyznaczonych godzinach pracy. Usługodawca nie udziela bezpośredniej pomocy klientom Usługobiorcy, chyba, że umowa stanowi inaczej.
- Umowa o świadczenie Usługi Świadczonej Elektronicznie polegającej na usługach związanych z certyfikatem SSL zawierana jest na czas określony i ulega rozwiązaniu z chwilą upływu okresu na jaki została zawarta.
- Umowa o świadczenie Usługi Świadczonej Elektronicznie polegającej na prowadzeniu Konta Użytkownika zawierana jest na czas nieoznaczony.
- Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Usługodawca:
- Komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu,
- dostęp do poczty elektronicznej,
- przeglądarka internetowa,
- włączenie w przeglądarce internetowej Cookies oraz Javascript.
- Jeśli nie zostało ustalone inaczej, usługi świadczone przez Usługodawcę mogą być zlecone do wykonania współpracownikom lub podwykonawcom.
- Usługobiorca zobowiązany jest do korzystania z Serwisu w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych i praw własności intelektualnej osób trzecich.
- Usługobiorca zobowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym.
- Usługobiorcę obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym. Usługobiorca nie ma prawa naruszać ustawowych zakazów poprzez swoją prezencję internetową, jak również poprzez zamieszczone materiały i banery.
- Pod rygorem natychmiastowego zawieszania świadczenia usług, Usługobiorca jest zobowiązany do niewykonywania poniższych czynności, wykorzystując zasoby udostępnione dla Usługobiorcy przez Usługodawcę:
- nieupoważnione włamywanie się do obcych systemów komputerowych (hackowanie);
- prowadzenie ataków DDOS;
- utrudnianie działania obcym systemom komputerowym poprzez wysyłanie/przekierowywanie strumienia danych i/lub emaili (SPAM/mailbombing);
- poszukiwanie otwartych punktów dostępu do systemów komputerowych (port scanning);
- wysyłanie maili do osób trzecich w celach reklamowych, o ile adresat nie wyraził na to zgody;
- fałszowanie adresów IP, nagłówków email i news, jak również rozprzestrzenianie wirusów;
- instalowanie serwerów gier, chyba że postanowiono inaczej lub oferta przewiduje instalacje gier.
- instalacji aplikacji opartych o pracę na tzw. proxy przez PHP, aplikacji służących do automatycznego dodawania wpisów na blogach, katalogowania, sprawdzania pozycji w wyszukiwarkach, masowego "pingowania" itp., chyba że postanowiono inaczej lub oferta przewiduje w/w.
Rozdział 5. Warunki rozwiązywania umów o świadczenie usług.
- Wypowiedzeniu może ulec umowa o Usługi Świadczone Elektronicznie o charakterze ciągłym i bezterminowym (prowadzenie Konta użytkownika).
- Okres wypowiedzenia:
- Dla usługi hosting www: Umowa jest przedłużana automatycznie na kolejny Okres Abonamentowy, jeśli nie została wypowiedziana przynajmniej 30 dni przed zakończeniem trwającego Okresu Abonamentowego lub w okresie testowym trwającym 14 dni od daty uruchomienia hostingu, chyba że strony ustaliły inaczej.
- Dla usługi serwerów: Umowa jest przedłużana automatycznie na kolejny Okres Abonamentowy, jeśli nie została wypowiedziana przynajmniej 30 dni przed zakończeniem trwającego Okresu Abonamentowego, chyba że strony ustaliły inaczej.
- Usługodawca może wypowiedzieć umowę o świadczenie usługi drogą elektroniczną, w przypadku, gdy Usługobiorca narusza Regulamin, w szczególności, gdy dostarcza treści o charakterze bezprawnym po bezskutecznym wcześniejszym wezwaniu do zaprzestania naruszeń z wyznaczeniem odpowiedniego terminu. Umowa w takim wypadku wygasa po upływie 7 dni od dnia złożenia oświadczenia woli o jej wypowiedzeniu (okres wypowiedzenia).
Rozdział 6. Tryb postępowania reklamacyjnego.
- Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Świadczonych Elektronicznie przez Usługodawcę:
- Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Świadczonych Elektronicznie za pośrednictwem Serwisu Usługobiorca może składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kontakt@i7.com.pl.
- W powyższej wiadomości e-mail, należy podać jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane kontaktowe. Podane informacje znacznie ułatwią i przyspieszą rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę.
- Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 21 dni od momentu zgłoszenia.
- W przypadku reklamacji Usługobiorcy będącego Konsumentem – nierozpatrzenie reklamacji w terminie 21 dni od momentu zgłoszenia jest jednoznaczne z jej uwzględnieniem.
- Odpowiedź Usługodawcy w sprawie reklamacji jest wysyłana na adres e-mail Usługobiorcy podany w zgłoszeniu reklamacyjnym lub w inny podany przez Usługobiorcę sposób.
Rozdział 7. Prawo odstąpienia od umowy.
- Usługobiorca będący jednocześnie Konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie w terminie 14 dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
- Termin czternastodniowy, w którym Konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia w którym Konsument zawarł umowę o świadczenie usług.
- Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w przypadku umowy, w której przedmiotem świadczenia jest usługa, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po jego spełnieniu przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy.
- Jeżeli Konsument wykonuje prawo odstąpienia od umowy po zgłoszeniu żądania wykonania usługi, to ma On obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy.
- Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Podstawą obliczenia tej kwoty jest wartość rynkowa spełnionego świadczenia.
Rozdział 8. Własność intelektualna.
- Wszystkie zamieszczone utwory (zdjęcia, grafiki itp) i inne treści wykorzystywane lub zamieszczone w Serwisie co do zasady są chronione przez prawo autorskie. Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych..
- Jakiekolwiek wykorzystanie przez kogokolwiek, bez zgody uprawnionego podmiotu, któregokolwiek z elementów składających się na treść oraz zawartość Serwisu może stanowić naruszenie prawa autorskiego i może skutkować odpowiedzialnością cywilnoprawną oraz karną.
Rozdział 9. Odpowiedzialność.
- Usługodawca podejmuje wszelkie dostępne mu środki, w celu ochrony danych Użytkowników w usłudze hosting www.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za ochronę danych Użytkowników w usłudze serwera.
- Usługodawca zobowiązuje się nie przekazywać danych Użytkowników osobom trzecim.
- Użytkownicy ponoszą pełną odpowiedzialność za złamanie prawa bądź szkodę wywołaną ich działaniami w Serwisie, w szczególności podaniem nieprawdziwych danych, ujawnieniem informacji niejawnej lub innych tajemnic ustawowo chronionych, naruszeniem dóbr osobistych lub praw autorskich oraz praw pokrewnych, a także przetwarzaniem danych osobowych Użytkowników niezgodnie z celami Serwisu lub z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.
- Usługodawca zobowiązuje się w miarę możliwości informować z wyprzedzeniem Użytkowników o możliwych zakłóceniach w funkcjonowaniu Serwisu, w szczególności o przerwach w dostępie.
- Usługodawca nie jest odpowiedzialny w stosunku do Usługobiorców niebędących Konsumentami:
- za jakiekolwiek szkody i straty bezpośrednio lub pośrednio (łącznie ze szkodami z tytułu utraty zysków z prowadzenia przedsiębiorstwa, przerw w działalności przedsiębiorstwa lub utraty informacji gospodarczej oraz innymi szkodami o charakterze majątkowym), powstałe z powodu użycia, niemożliwości użycia lub błędnego działania oprogramowania Serwisu, szkody powstałe w wyniku wyłączenia lub awarii systemu teleinformatycznego, awarii sieci energetycznej,
- w związku z niewłaściwym korzystaniem z Serwisu przez Usługobiorcę niebędącego Konsumentem oraz nieprawidłowym funkcjonowaniem sprzętu komputerowego, oprogramowania komputerowego czy też systemu łączności, za pomocą których Usługobiorca łączy się z systemem Serwisu,
- za ewentualne szkody powstałe w wyniku błędów, awarii i przerw w funkcjonowaniu Serwisu lub spowodowane nieprawidłowym zapisem lub odczytem danych pobieranych przez Usługobiorców,
- za zakłócenia w prawidłowym funkcjonowaniu Serwisu, a także utratę danych Usługobiorców niebędących Konsumentami powstałe w wyniku działania siły wyższej lub osób trzecich,
- za działania osób trzecich polegające na niezgodnym z powszechnie obowiązującym prawem lub Regulaminem wykorzystywaniu danych oraz materiałów umieszczonych w Serwisie,
- za niemożność zalogowania się w systemie Serwisu spowodowaną w szczególności: jakością połączenia, awarią systemu teleinformatycznego lub sieci energetycznej, błędną konfiguracją oprogramowania Usługobiorców niebędących Konsumentami,
- za skutki związane z utratą hasła.
Rozdział 10. Postanowienia końcowe.
- Umowy zawierane poprzez Serwis lub wiadomość e-mail zawierane są zgodnie z prawem polskim.
- Zmiany dokonane w Regulaminie Serwisu przez Usługodawcę, wiążą Usługobiorcę, pod warunkiem iż został on prawidłowo poinformowany o zmianach i nie wypowiedział umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną w terminie 14 dni od dnia powiadomienia Usługobiorcy o zmianach.
- Wszelkie spory wynikłe między Usługodawcą, a Usługobiorcami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, lub też byłoby niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, spory będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny, zgodnie z pkt 4 niniejszego rozdziału.
- Sądowe rozstrzyganie sporów:
- Ewentualne spory powstałe pomiędzy Usługodawcą, a Usługobiorcą będącym jednocześnie Konsumentem zostają poddane sądom właściwym zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego z dnia 17 listopada 1964 r. (Dz. U. Nr 43, poz. 296 ze zm.).
- Ewentualne spory powstałe pomiędzy Usługodawcą, a Usługobiorcą niebędącym jednocześnie Konsumentem zostają poddane sądowi właściwemu ze względu na miejsce siedziby Usługodawcy.
- Usługobiorca będący Konsumentem ma prawo do skorzystania z pozasądowych sposobów rozstrzygania sporów w szczególności poprzez złożenie po zakończeniu postępowania reklamacyjnego wniosku o wszczęcie mediacji lub wniosku o rozpatrzenie sprawy przez sąd polubowny (wniosek można pobrać na stronie internetowej: https://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=6223). Wykaz Stałych Polubownych Sądów Konsumenckich działających przy Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej jest dostępny na stronie internetowej pod adresem: https://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php#faq596 ). Konsument może skorzystać także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów. Pozasądowe dochodzenie roszczeń po zakończeniu postępowania reklamacyjnego jest bezpłatne.
- W celu polubownego rozwiązania sporu Konsument może w szczególności złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowej ODR (Online Dispute Resolution), dostępnej pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/.