serwery

hosting

domeny

strony www

O serwerach...

Serwery działają pod kontrolą systemu operacyjnego linux. Sieć serwerów jest połączona z Internetem szybkimi łączami umożliwiającymi osiąganie predkości 10 Gbps dla pojedyńczego serwera VPS. Zastosowanie dynamicznego routingu zapewnia szybką i bezawaryjną pracę serwerów.(w przypadku awarii któregoś z łącz, cały ruch kierowany jest na pozostałe, działające łącza)

Elementy związane z bezpieczeństwem to m.in.:

  • zaawansowany system firewall,
  • codzienna archiwizacja (backup) zasobów na oddzielnych serwerach,
  • protokoły szyfrujące uniemożliwiające osobom niepowołanym dostęp do danych,
  • system klimatyzacji z kontrolą temperatury i wilgotności powietrza, który zapewnia pracę platform serwerowych w środowisku o optymalnych parametrach,
  • zaawansowany system alarmowy i przeciwpożarowy czuwający nad bezpieczeństwem budynku,
  • system zasilania energią elektryczną oparty jest (m.in.) na elemenach wspierających takich jak nowoczesny system zasilania awaryjnego (UPS) umożliwiającą prace bez przerw spowodowanych brakiem energii elektrycznej.
  • 24-godzinna - stała kontrola nad poprawnym działaniem systemów.


Infrastruktura techniczna.
Wybrane elementy wewnętrznej infrastruktury technicznej:

Platformy serwerowe
Wszystkie serwery wykorzystują nowoczesne dyski SSD NVMe i Redundant Array of Independent Disks. Elementy te gwarantują zachowanie bezpieczeństwa danych oraz znacznie zwiększają szybkość i niezawodność działania systemu. Zastosowanie nowoczesnych pamięci zapewnia również wysoką wydajność i stabilność platform serwerowych.

Router
Zastosowane są nowoczesne routey sieciowe zapewniające doskonałe parametry routingu oraz optymalną trasę przesyłu danych - ruch na łączach jest dzielony równomiernie, z uwzględnieniem ich przepustowości oraz obciążenia. Daje to gwarancję stabilności i wysokiej jakości pracy systemu.

Switche
W pełni zarządzalne switche zapewniaje prawidłowy podział przesyłu danych w obrębie wewnętrznej infrastruktury sieciowej, realizując przełączanie transmisji w drugiej warstwie sieciowej. Zastosowanie połączenia kaskadowego pozwala na łatwą i szybką konfigurację sieci zgodnie z potrzebami.

Sieć wewnętrzna
W zakresie komunikacji wewnętrznej wykorzystana jest jedna z najnowocześniejszych technologii, dzięki której komunikacja w obrębie wewnętrznej infrastruktury sieciowej odbywa się z wykorzystaniem przepustowości Gbps. To pozwala na znaczne skrócenie czasu wewnętrznego przesyłu danych oraz zapewnia dużą wydajność pracy.

Numer AS
Numer AS (Autonomous System) jest ściśle związany z protokołem BGP i pozwala na określenie topologicznie najkrótszej drogi routingu.